Túlavý autobus v Zaježovskej škole

    22 May 2023

 

Ako učiť prakticky vonku? Prečo sa volí školský minister času, poriadku či minister pre vzťahy? Ako pracovať s deťmi vo vekovo zmiešaných skupinách a na rôznych vedomostných úrovniach? cool

To všetko (a nielen to) mali u nás možnosť dozvedieť sa učiteľky a učitelia programov Zelená škola a Komenského inštitút, ktorých ku nám 11. mája 2023 doviezol Túlavý autobus.

Vyše 30 učiteľov z celého Slovenska strávili u nás vyše dvoch hodín, počas ktorých si mohli vyskúšať skupinovú prácu s deťmi pri výučbe von, obzrieť si našu školičku zvnútra aj zvonka, dozvedieť sa o našom každodennom fungovaní, porozprávať sa s nami aj deťmi.

Učitelia boli nadšení (a my spolu s nimi blush) a nechali nám napríklad aj takéto hrejivé a povzbudzujúce spätné väzby:

„Škola v Zaježovej - neskutočný zážitok pre mňa... Tú chvíľu som si naozaj užil. Pani učiteľky rozprávali konkrétne veci, čo robia a ukázali nám tiež ako to robia. Ja učím prioritne geografiu, viem, že tú knihu s krajinami dávajú dokopy pre prvý stupeň, ale ako som tam sedel už som rozmýšľal, ako by som to vedel využiť na druhom stupni na geografii. Skvelý nápad! A práve takéto stretnutia by mali byť o tých konkrétnych veciach, nápadoch, čo si môžeme zobrať a využiť, možno s malou obmenou. A asi to najdôležitejšia veta, ktorá dnes zaznela, bola tá o partnerstve. Snažím sa o to, no nie vždy to dodržím. Tu som to robil celý čas a deti mi ukazovali veci, snažili sa...“

"V Zaježovej sa mi páčili inšpirácie v základnej škole, to ako pracoval celý kolektív spoločne, nasadenie a nápady paní učiteliek, ich vzťah k deťom..."

"Zaježovská škola so Soničkou a Maťou spolu so žiakmi vytvárajú skvelý tím, príklad pre nás ostatných ako by mal vyzerať vzťah učiteľ-žiak, ako by malo vyzerať učenie v škole, aby bolo pre žiakov zaujímavé a aby do školy radi chodili."

ĎAKUJEME  heart heart heart

Share